organisasjon

Kontakt oss

Noregs Mållag
Lilletorget 1
0184 Oslo

Telefon: 23 00 29 30
E-post: nm@nm.no

Presse?

Skrivarstova

Skrivarstova er den tilsette administrasjonen i Noregs Mållag og står for den daglege drifta av organisasjonen.

pwl-image

Gro Morken Endresen

dagleg leiar
gro.morken@nm.no

telefon: 23 00 29 37

mobiltelefon: 95 78 55 60

pwl-image

Per Henning Arntsen

økonomikonsulent
per.arntsen@nm.no

telefon: 23 00 29 35

mobiltelefon: 95 29 32 89

pwl-image

Ingar Arnøy

skulemålsskrivar
ingar.arnøy@nm.no

telefon: 23 00 29 36

mobiltelefon: 97 52 97 00

pwl-image

Astrid Marie Grov

redaktør for Norsk Tidend og kommunikasjonsrådgjevar
astrid.grov@nm.no

telefon: 23 00 29 32

mobiltelefon: 90 72 96 15

pwl-image

Erik Grov

organisasjonskonsulent
erik.grov@nm.no

telefon: 23 00 29 30

mobiltelefon: 47 24 97 18

pwl-image

Hege Lothe

informasjons- og organisasjonskonsulent
hege.lothe@nm.no

mobiltelefon: 92 94 83 48

pwl-image

Marit Aakre Tennø

politisk rådgjevar
marit.tenno@nm.no

mobiltelefon: 45 47 17 16


Styret

Styret er det øvste organet til Noregs Mållag mellom landsmøta og møtest til vanleg åtte gonger årleg. Styreleiaren er i regelen talsperson for Noregs Mållag i media.

pwl-image

Peder Lofnes Hauge

leiar (i farspermisjon)
peder.hauge@nm.no

mobiltelefon: 95 12 26 89

pwl-image

Synnøve Marie Sætre

nestleiar (fungerande leiar)
synnove.setre@nm.no

mobiltelefon: 92 69 53 30

pwl-image

Ellinor Bergli Bustad

styremedlem
e-bustad@online.no

mobiltelefon: 92 64 16 55

pwl-image

Anders Riise

styremedlem
anders.riise@gmail.com

mobiltelefon: 99 50 93 55

pwl-image

Gunnhild Skjold

styremedlem, vald av Norsk Målungdom
gunnhild@malungdom.no

mobiltelefon: 97 41 71 45

pwl-image

Inger Johanne Sæterbakk

styremedlem
ijsaterbakk@gmail.com

mobiltelefon: 95 80 00 60

pwl-image

Kjetil Aasen

styremedlem
kjaasen@gmail.com

mobiltelefon: 91 14 74 41

Varamedlemmer

  • Bjørn Seljebotn (1. vara)
  • Birgitta Lim Ersland (2. vara)
  • Reidun Ramse Sørensen (3. vara)
  • Øystein Skjæveland (4. vara)
  • Ingunn Vespestad Steinsvåg (1. vara for Norsk Målungdom)
  • Noa Sebastian Skaare Gjerseth (2. vara for Norsk Målungdom)