organisasjon

Kontakt oss

Noregs Mållag
Dronningens gate 22
0154 Oslo

Telefon: 23 00 29 30
E-post: nm@nm.no

Spørsmål om medlemskap eller adresseendring: medlem@nm.no

Pressekontaktar, bilete og logo

Skrivarstova

Skrivarstova er den tilsette administrasjonen i Noregs Mållag og står for den daglege drifta av organisasjonen.

pwl-image

Gro Morken Endresen

dagleg leiar
gro.morken@nm.no

telefon: 23 00 29 37

mobiltelefon: 95 78 55 60

pwl-image

Hege Lothe

informasjons- og organisasjonsrådgjevar
hege.lothe@nm.no

mobiltelefon: 92 64 83 48

pwl-image

Erik Grov

organisasjons- og kommunikasjonsrådgjevar
erik.grov@nm.no

telefon: 23 00 29 30

mobiltelefon: 47 24 97 18

pwl-image

Frida Pernille Mikkelsen

politikk- og kommunikasjonsrådgjevar
frida.mikkelsen@nm.no

mobiltelefon: 48 24 87 47

pwl-image

Per Henning Arntsen

økonomirådgjevar
per.arntsen@nm.no

telefon: 23 00 29 35

mobiltelefon: 95 29 32 89

pwl-image

Ingar Arnøy

skulemålsskrivar
ingar.arnoy@nm.no

telefon: 23 00 29 36

mobiltelefon: 97 52 97 00

pwl-image

Vemund Knudsen

politisk rådgjevar og redaktør for Norsk Tidend
vemund.knudsen@nm.no

mobiltelefon: 97 68 43 99


Styret

Styret er det øvste organet til Noregs Mållag mellom landsmøta og møtest til vanleg åtte gonger årleg. Styreleiaren er i regelen talsperson for Noregs Mållag i media.

pwl-image

Peder Lofnes Hauge

leiar
peder.hauge@nm.no

mobiltelefon: 95 12 26 89

pwl-image

Live Havro Bjørnstad

nestleiar
live.bjornstad@nm.no

mobiltelefon: 91 75 39 37

pwl-image

Espen Tørset

styremedlem
espentorset@gmail.com

mobiltelefon: 92 82 55 90

pwl-image

Gunnhild Skjold

styremedlem
gunnhild.skjold@gmail.com

mobiltelefon: 97 41 71 45

pwl-image

Kjetil Aasen

styremedlem
kjaasen@gmail.com

mobiltelefon: 91 14 74 41

pwl-image

Monika Haanes Waagan

styremedlem
monika@akka-as.no

mobiltelefon: 41 63 24 39

pwl-image

Sebastian Vinsent Natvik

styremedlem, leiar i Norsk Målungdom
sebastian@malungdom.no

mobiltelefon: 99 50 80 11

Varamedlemmer

  • Synnøve Marie Sætre (1. vara)
  • Tommy Tverdal (2. vara)
  • Silje Nathalie Luvåsen (3. vara)
  • Jorunn Simonsen Thingnes (4. vara)
  • Synne Solberg (1. vara for Norsk Målungdom)
  • Janne Urkegjerde (2. vara for Norsk Målungdom)

Valnemnd 2024–2026