organisasjon

Kontakt oss

Noregs Mållag
Lilletorget 1
0184 Oslo

Telefon: 23 00 29 30
E-post: nm@nm.no

Spørsmål om medlemskap eller adresseendring: medlem@nm.no

Pressekontaktar, bilete og logo

Skrivarstova

Skrivarstova er den tilsette administrasjonen i Noregs Mållag og står for den daglege drifta av organisasjonen.

pwl-image

Gro Morken Endresen

dagleg leiar
gro.morken@nm.no

telefon: 23 00 29 37

mobiltelefon: 95 78 55 60

pwl-image

Per Henning Arntsen

økonomikonsulent
per.arntsen@nm.no

telefon: 23 00 29 35

mobiltelefon: 95 29 32 89

pwl-image

Ingar Arnøy

skulemålsskrivar
ingar.arnoy@nm.no

telefon: 23 00 29 36

mobiltelefon: 97 52 97 00

pwl-image

Erik Grov

organisasjonskonsulent
erik.grov@nm.no

telefon: 23 00 29 30

mobiltelefon: 47 24 97 18

pwl-image

Hege Lothe

informasjons- og organisasjonskonsulent
hege.lothe@nm.no

mobiltelefon: 92 64 83 48

pwl-image

Vemund Knudsen

Politisk rådgjevar og redaktør for Norsk Tidend
vemund.knudsen@nm.no

mobiltelefon: 97 68 43 99

pwl-image

Frida Pernille Mikkelsen

Politikk- og kommunikasjonsrådgjevar
frida.mikkelsen@nm.no

mobiltelefon: 48 24 87 47


Styret

Styret er det øvste organet til Noregs Mållag mellom landsmøta og møtest til vanleg åtte gonger årleg. Styreleiaren er i regelen talsperson for Noregs Mållag i media.

pwl-image

Peder Lofnes Hauge

leiar
peder.hauge@nm.no

mobiltelefon: 95 12 26 89

pwl-image

Synnøve Marie Sætre

nestleiar
synnove.setre@nm.no

mobiltelefon: 92 69 53 30

pwl-image

Anders Riise

styremedlem
anders.rise@gmail.com

mobiltelefon: 99 50 93 55

pwl-image

Inger Johanne Sæterbakk

styremedlem
ijsaterbakk@gmail.com

mobiltelefon: 95 80 00 60

pwl-image

Kjetil Aasen

styremedlem
kjaasen@gmail.com

mobiltelefon: 91 14 74 41

pwl-image

May Britt Jensen

may@utsira.kommune.no

mobiltelefon: 46 93 47 68

pwl-image

Tobias Christensen Eikeland

styremedlem, leiar i Norsk Målungdom
tobias@malungdom.no

mobiltelefon: 94 89 49 69

Varamedlemmer

  • Espen Tørset (1. vara)
  • Tove Eidhammer (2. vara)
  • Reidun Ramse Sørensen (3. vara)
  • Bjørn Seljebotn (4. vara)
  • Marit Voldsund Fjeldvær (1. vara for Norsk Målungdom)
  • Synne Solberg (2. vara for Norsk Målungdom)

Valnemnd 2022–2024